جمهوری  ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده و علاوه بر شبه‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه، سیسیل و ساردینی است.
ایتالیا از شمال با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوانی هم‌مرز است. ایتالیا در درون خود هم دو ایالت مستقل را جای داده است: «واتیکان و سن‌مارینو»   Image result for ‫پرچم ایتالیا‬‎   این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی است و مهد دوره رنسانس در اروپا. پایتخت ایتالیا، رم، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است.   ایتالیا یکی از کشورهای توسعه‌یافته است که هفتمین تولید ناخالص داخلی در دنیا را دارد. همچنین ایتالیا عضو سازمان ملل متحد، گروه G8 واتحادیه اروپا است. ایتالیا در سال 2007 میلادی به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد پذیرفته شد. ایتالیا تاریخ غنی دارد که نه تنها پشتوانه فرهنگی و هنری مردم این کشور است بلکه به دلیل وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی فراوان گردشگران زیادی از سراسر جهان به این کشور وارد می‌شوند. بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده است، کشوری کوچک که مساحتش تنها 25/0 درصد از کل خشکی‌های جهان است. به گزارش دانشنامه اینترنتی ویکی پدیا ، رم ، فلورانس و ونیز از جمله مقصدهایی هستند که برنامه هر بازدید کننده‌ای از شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می‌دهند. در کنار این شهرهای بزرگ و معروف، میراث فرهنگی پنهانی هم در شهرهایی با تاریخ هزار ساله وجود دارند که البته در مسیر اصلی بازدیدها قرار ندارند و علیرغم اینکه کمتر شناخته شده‌اند، اما به همان اندازه شهرهای هنری ایتالیا دارای جذابیتند.   Image result for ‫عکس از ایتالیا‬‎  

آب و هوای ایتالیا قسمت شمالی ایتالیا رشته کوه های مملو از برف وجود دارد ولی قسمت جنوبی آن دارای آب و هوای گرم تری است.

تفاوت بسیار زیاد آب و هوای ایتالیا  بین مناطق ساحلی و مرکز کشور ایتالیا وجود دارد، که این اختلاف هنگام ارتفاع از سطح دریا محسوس تر می شود.

 به طور مثال هنگامی که در میلان درجه حرارت زیر صفر است، درجه هوای ۲۰ درجه سانتی گراد را در پالرمو و سیسیلی خواهید داشت. این تفاوت دما در تابستان و آب و هوای ایتالیا کمتر حس می شود. تفاوت بسیار زیاد آب و هوایی بین مناطق ساحلی و مرکز کشور ایتالیا وجود دارد، که این اختلاف آب و هوای ایتالیا هنگام ارتفاع از سطح دریا بارزتر می شود.

Related image

تغییرات جوی و آب و هوای ایتالیا در این کشور گاهی آنقدر زیاد است که شهر به شهر دچار نوسان می شود.

بیشترین دمای ثبت شده در قسمت جنوبی کشور ایتالیا معادل ۴۶ درجه سانتی گراد است.

آب و هوای ایتالیا در دسته بندی آب و هوایی از نوع آب و هوای مدیترانه است.

 در برخی از ماه های سال مانند تیر و مرداد آب وهوای ایتالیا به ويژه در نقاط پست و کم ارتفاع آنقدر سخت و طاقت فرسا می شود که در زیر آفتاب شاید چند لحظه ای بیشتر نتوان دوام آورد.

 بعضی از شهرهای این کشور آب و هواي  ایتالیا به صورت شرجي مناطق استوايي را تداعي مي‌كند.

در تابستان ميانگين آب و هوای ایتالیا ودرجه حرارت در طول روز ۲۱ درجه و در جولاي و آگوست در گرمترين زمان به ۲۸ تا ۲۹ درجه مي‌رسد.

آب و هواي ایتالیا در زمستان و مخصوصا شب‌ها مي تواند بسيار سرد باشد. آب و هوای ایتالیا در بعضی از شهرها  به اندازه ۷ روز در سال بارش برف دارد.و خشک میباشد.

اگر قصد داريد درفصل هاي پائيز و بهار به ایتالیا مسافرت كنيد باید بدانید آب وهوای ایتالیا به صورت معتدل است و بارندگي مختصري دارد . ازآن جايي كه در آب و هوای ایتالیا هوا نه گرم است و نه سرد، مي توانيد زياد گردش كنيد و ازنقاط ديدني شهر لذت ببريد اما بايد لباس هاي مختلفي به همراه ببريد تا براي موقعيت هاي گوناگون و هنگام تغییرات آب وهوای ایتالیا آمادگي لازم را داشته باشيد.

Image result for ‫عکس از زمستان ایتالیا‬‎

 • پایتخت : پایتخت ایتالیا، رم، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است.
 • مساحت : مساحت ایتالیا برابر با ۳۰۱،۳۱۸  کیلومتر مربع می باشد.
 • زبان ; زبان مردم کشور چکمه ای، ایتالیایی می باشد.
 • واحد پول: واحد پول ایتالیا، یـــورو  می باشد.
 

شهرهای معروف گردشگری

رم، ونـیـــز ،میـــــــــلان، فلــورانس ، از جمله مقصدهای مهم گردشگری هستند.
 • رم
 • اولین مقصد توریست‌ها در اروپا، شهر باستانی امپراطوری روم، شهر مجسمه‌ها و شهر کلیساها می باشد. شهر میکل‌آنژ و داوینچی. دیدار از شهر رم ، دیدار از بزرگ‌ترین موزه‌ی بی سقف دنیا است.رم را در دنیا با تاریخ هزارساله‌اش، فرهنگ ایتالیاییش، مردمان خونگرمش، پیتزا و پاستا، بستنی‌ و دست‌فروش‌ها و کلیساهایش می‌شناسند. حضور دائمی توریست‌ها و بناهای تمدن کهن، به این شهر در دنیا لقب شهر ابدی داده‌اند. رم زیبا، زنده و تودرتو می باشد. و به دلیل آب و هوای خوبی که دارد، در هر فصل سال پر از گردشگر است.
رم شهر مد است. اصلا هر اسم ایتالیایی پتانسیل این را دارد که یک مارک معروف در دنیای مد باشد! فروشگاه‌های مارک‌های ایتالیایی همچون بولگاری، ورساچی و گوچی در اطراف میدان اسپانیا، چشم‌نواز است. چرم‌های ایتالیایی از مرغوب‌ترین چرم‌های دنیا هستند و خرید کیف و کفش از رم بسیار وسوسه کننده است. با این حال رم برای خرید شهر بسیار گرانی است.
 • دیدنی‌های رم
  • کلوسئوم .
  • واتیکان، کلیسای کوچک سیسین ، میدان سن پیترو و موزه واتیکان.
  • پانتئون.
  • پله‌های اسپانیایی، میدان اسپانیا.
  • فواره تروی.
  • میدان ناوونا و آبشار چهار رودخانه.
  • فروم رومی.
  • قصر سنت آنجلو.
  • میدان ونیزی.
  • گالری برگز.
  • موزه کاپیتولینه.
  • پالاتینه و موزه پالاتینو.
  • بازیلیکای کوسما و دامیانوی مقدس.
  • بازارهای ترایانو.
  • کلیسای ماریای مقدس در اراکوئلی.
  • پلکان مقدس.
  • میدان امانوئل دوم (پایه گذار ایتالیای جدید).
  • کلیسای سن کلمنته.
 • Image result for ‫کلیسای واتیکان در رم‬‎
    Image result for ‫پلکان مقدس ایتالیا‬‎  

مراکز خرید رم

گرچه رم برای خرید شهر نسبتا گرانی است اما مگر می‌شود پا به شهر مد گذاشت و چند قدمی فروشگاه‌های مارک‌های معروف ایتالیایی همچون بولگاری، ورساچی، گوچی، آرمانی و کلی برند معتبر دیگر رفت و خرید نکرد. اجناس متنوع این شهر از لباس و جواهرات گرفته تا لوازم هنری و عتیقه همگی زیبا و چشم‌نوازند. چرم‌های ایتالیایی از مرغوب‌ترین چرم‌های دنیا هستند و خرید کیف و کفش از رم مطمئناً بسیار وسوسه کننده است. رم علاوه بر مغازه‌های سنتی، مراکز خرید مدرن خوبی هم در مرکز شهر و حومه‌اش دارد. یروما 2 این مرکز‌خرید جدید و نه‌چندان بزرگ، ۲۴۰ مغازه و حدود ۴۰ رستوران و یک سوپر‌مارکت دارد و نزدیک به مرکز شهر است. در این مرکز سه‌طبقه، همه‌جور چیزی از انواع پوشاک، کیف و کفش گرفته تا لوازم منزل، لوازم برقی، جواهرات و کادویی پیدا می‌شود که همه‌شان با قیمت بسیار مناسبی به مشتریان فروخته می‌شوند. Image result for ‫مرکز خریذ یوروما‬‎   پارکولئوناردو این مرکز که در نزدیکی فرودگاه فیومیچینو یا همان لئوناردو داوینچی قرار دارد، متشکل از ۲۱۶ مغازه، سینمایی بسیار بزرگ که در حال‌حاضر بزرگترین سالن سینمای رم است، بولینگ، فضای بزرگ پارکینگ و مجهز به اینترنت وای‌فای است. به علاوه، این مرکز دارای طراحی مدرنی است که برجذابیت آن افزوده است و همچنین سرگرمی‌های متنوعی برای کودکان و بزرگسالان در آن در نظر گرفته شده است.   Image result for ‫پارکولئوناردو‬‎   پورتارم این مرکز بزرگ شامل ۲۲۰ مغازه، یک سینما، یک هایپر‌مارکت و چندین رستوران است. برندهای معروف زیادی مثل بتا، بنتون، مارین، ام اند اچ، باستی در این مرکز خرید هست. پورتارم    

ونیـــــز

این شهر روی آب در شمال ایتالیا  و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته به، شهر کانال‌های آبی، شهر رؤیاها، شهر بالماسکه معروف است ونیز را در دنیا با کانال‌های آبی و آبراه‌هایش می‌شناسند. خیلی از قسمت‌های شهر ونیز واقعاً در آب غوطه‌ورند و درِب بسیاری از خانه‌ها رو به قایق‌های پارک شده در کنار دیوارهای فرورفته در آب باز می‌شوند. این شهر، خیابان، بزرگراه و ماشین ندارد. در کانال‌های اصلی شهر قایق‌های مسافربری بزرگ همانند مترو و اتوبوس‌های شهری، ایستگاه به ایستگاه مسافران را جابجا می‌کنند. ونیز را در دنیا با قایق‌های مخصوص و سنتی‌اش نیز می‌شناسند. نام این قایق‌ها گوندولاست و از مراسم عروسی گرفته تا سوگواری از آن‌ها استفاده می‌کنند. این قایق‌ها با وجود ظرفیت محدود و کرایه‌ بالایشان، برای زیر پا گذاشتن آبراه‌های ریز و درشت شهر، مورد علاقه‌ گردشگران می باشد. ونیز تنها شهر اروپایی بدون اتومبیل، شهری با کوچه پس‌کوچه‌های باریک و تودرتو می باشد. ونیز شهر جشنواره‌ها و کارناوال‌ها نیز هست. برای مثال جشنواره‌ فیلم ونیز در اواخر اگوست، هر سال یکی از اتفاقات مهم دنیای فیلم و هنر است. کارناوال مشهور ونیز هم که در ماه فوریه در تمام شهر برپاست، از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کارناوال‌های جهان است. این کارناوال به کارناوال ماسک‌ها نیز مشهور می باشد. به‌غیر از ماسک‌ها، کریستال‌های ونیزی هم شهرت فراوان دارند و طرز ساخت‌شان دیدنی ‌است. این کریستال‌ها را هنوز با روش سنتی در جزیره‌های اطراف ونیز می‌سازند: آنها ظریف وخارق العاده و قیمت‌ بالائی دارند. دیدنی‌های ونیز
 • میدان سن مارکو .
 • عمارت باسیلیکا در میدان سن مارکو .
 • کانال اصلی ( گرند کانال) .
 • پل دیدگاه، پلی که بین زندان پیومبی و دادگاه پالازا دوچاله قرار دارد و محلی بود برای آخرین دیدار زندانیان با شهر .
 • پل ریالتو ( پونته دی ریالتو) .
 • بازار محلی میوه و غذای ریالتو .
 • گالری آکادمیا .
 • موزه‌ی ونیز .
  Image result for ‫میدان سن مارکو ونیز‬‎   Related image   Image result for ‫موزه ونیز‬‎   Image result for ‫گالری آکادمیا‬‎

مراکز خرید ونیز

 بازار ریالتو 

بازار ریالتو یکی از مراکز خرید ونیز بازار سنتی فوق العاده ونیز است که اطراف پل ریالتو قرار دارد. در این بازار انواع میوه ها، سبزیجات تازه، انواع بدلیجات، زیور آلات، کیف، کفش، سوغاتی و غیره عرضه میگردد. بازار ریالتو یکی از بهترین مراکز خرید در ایتالیا و مراکز خرید در ونیز به شمار میرود.

Image result for ‫بازار ریالتو ونیز ایتالیا‬‎

 

 جیووانا زانلا

جیووانا زانلا یکی از مراکز خرید ونیز یکی از عجیب ترین و جالب ترین فروشگاه های کفش و تولیدات چرمی ایتالیاست. در این فروشگاه انواع کفش، کیف و محصولات چرمی تولید میشوند. جیوووانا زانلا یکی از بهترین مراکز خرید در ایتالیا و مراکز خرید در ونیز به شمار میرود.

Image result for ‫جیووانا زانلا ونیز‬‎

 

 مرکز خرید کوین

مرکز خرید کوین یکی از مراکز خرید ونیز دارای تنوع کالا از جمله بدلیجات، جواهرات، کفش، کیف، لوازم آرایش، لباس بچه و غیره میباشد. این مجموعه یکی از بهترین مراکز خرید در ایتالیا و مراکز خرید در ونیز به شمار میرود.

Image result for ‫مرکز خرید کوین ونیز‬‎

 

میلان

میلان شهر مد و طراحی و موسیقی، شهر تجارت و شهر فوتبال است. میلان دومین شهر بزرگ ایتالیا ست. ترکیبی از ایتالیای جدید و قدیم می باشد. شهر تجّار و قلب اقتصادی ایتالیا است و با اینکه در معماریش از سقف‌های نارنجی، خانه‌های ایتالیایی خبری نیست، ولی زیر پوست این شهر ظرافت و زیبایی و جنب و جوشی نهفته که خیلی زود خودش را نشان خواهد داد. میلان شهری پر جنب و جوش است که منتهای احساسات آدم را بر می‌انگیزد. شب‌هایش بسیار زنده و بی‌خواب است. میلان بهشت خرید، هنر، ورزش، مد و طراحان و شهر انتخاب‌ها است. میلان هر چهار فصل سال دیدنی ‌است. بهار و پاییز هوای معتدل‌تر و بهتری دارد. اگر مهمان تابستان گرم و شرجیِ میلان هستید، می‌توانید سری به دریاچه‌های اطراف و کوهپایه‌های آلپ بزنید. در زمستان‌های سرد و مه‌آلود ِمیلان هم شور و حال قبل از سال نو، تزئینات فوق‌العاده‌ی کریسمس و کارناوال معروف میلان (جشن میلانی) در ماه فوریه، سرما را از یاد شما خواهد برد. میلان در هر فصلی دنیائی شگفتی برای عرضه دارد. میلان بدون شک پایتخت مد ایتالیاست. مقر اصلی کمپانی‌های غول‌پیکری مثل جورجیو آرمانی، ورساچه و پرادا می باشد. بهشت مانکن‌ها و پاپاراتسی‌ها و دانشجویان طراحی‌ است. بخصوص هنگام هفته‌ی مد، میلان شهر شلوغ‌تر از معمول می‌شود. خیابان‌ها، بیلبوردها و دیوارها از تبلیغات طراحان معروف پُر می‌شوند. منطقه‌ی چهارسوق مد، ( چهار خیابان خرید بی‌نظیر که از خیابان مونته ناپولیون شروع می‌شود ) مرکز فروشگاه‌های طراحان مطرح ایتالیایی، همیشه مملو از توریست‌ها و علاقمندان مد دنیا است. این فستیوال دو بار در سال در ماه های فوریه و سپتامبر  برگزار می گردد. دیدنی‌‌های میلان
 • دوئمو، کلیسای جامع و بام آن.
 • موزه‌ی دوئمو.
 • نقاشی شام آخر و کلیسای سنتا ماریا دل گرتسیه.
 • تئاتر لااسکالا.
 • کاخ اسفورتسسکو.
 • ورزشگاه سن سیرو.
 • گالری ویتوریو امانوئل.
 • چهارسوق مد و خیابان مونته ناپلیون.
 • خیابان ناویگیلیو.
 • پیناکوتکا (نگارخانه)‌ی امبروسیانا.
 • نگارخانه‌ی بررا.
 • موزه‌ی علم و تکنولوژی لئوناردو داوینچی.
Image result for ‫تابلوی اصلی شام آخر داوینچی‬‎   Image result for ‫کاخ اسفورتسسکو‬‎     Related image   Related image  

مراکز خرید میلان 

مرکز خرید آرمانی 

مرکز خرید آرمانی یکی از مراکز خرید میلان ایتالیا ساختمانی 4 طبقه و بزرگ است و یک طبقه اش مخصوص رستوران خاص آرمانی است. در این بوتیکها انواع کیف، کفش، لباس و عطر و ..برندهای روز دنیا پیدا می شود. مرکز خرید آرمانی یکی از بهترین مراکز خرید در میلان و مراکز خرید در ایتالیا به شمار میرود.

Image result for ‫مرکز خرید آرمانی میلان‬‎

 میدان کاوور 

میدان کاوور یکی از مراکز خرید میلان ایتالیا هر نوع مغازه‌ای از مراکز فروش طراحان معروف گرفته تا مغازه‌های کوچک دست‌دوم فروشی در آن پیدا می‌شود. میلان پایتخت مد جهان و بهشت علاقمندان به مد است. میدان کاوور یکی از بهترین مراکز خرید در ایتالیا و مراکز خرید در میلان به شمار میرود.

Image result for ‫میدان کاوور میلان‬‎

 

 ویا دلا سپیگا 

ویا دلا سپیگا یکی از مراکز خرید میلان ایتالیا از خیابانهای معروف برای خرید است. این خیابان مرکز فروشگاه‌های طراحان مطرح ایتالیایی است و همیشه مملو از توریست‌ها و علاقمندان مد دنیاست. ویا دلا سپیگا یکی از بهترین مراکز خرید در ایتالیا و مراکز خرید در میلان است.

میلان | مرکز خرید | ویا دلا سپیگا میلان ایتالیا + عکس

فلورانس

  فلورانس زادگاه رُنسانس ایتالیا، شهر ژولیوس سزار و دانته، شهر هنر و معماری و مجسمه سازی می باشد. فلورانس همه را تحت تاثیر قرار می‌دهد، یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگران دنیا و پایتخت هنر ایتالیا است. شهر به لحاظ مساحت، کوچک به نظر می‌رسد، اما تاریخ، فرهنگ و هنری به غایت وسیع و شگفت‌انگیز و قدیمی دارد؛ همانند رم به یک موزه‌ی بی‌سقف دیدنی می ماند و جای جای شهر شما را شگفت‌زده خواهد کرد. شور و حرارت مردم و توریست‌های بی‌شمارش از سرتاسر گیتی هم روحی منحصر به ‌فرد به زیبایی‌های شهر تزریق کرده است. فلورانس بدون شک از زیباترین شهرهای دنیاست. قرار گرفتن فلورانس در دره‌‌ی کوه و در کنار رود آرنو زیبایی‌هایش را صد چندان نموده است. مرکز شهر باستانی فلورانس که میراث جهانی یونسکو به ‌شمار می‌رود، بسیار رویایی می باشد. دور تا دور این قسمت از شهر دیوار‌هایی قدیمی کشیده شده تا محافظ شاهکارهای هنر و معماری آن باشد. این بناها و مجسمه‌ها انگار هر لحظه داستان‌های هنر، جنگ و زندگی را برای گردشگران بی‌شمار این شهر تعریف می‌کنند. دیدنی‌های فلورانس
 • کلیسای جامع (سنتا ماریا دل فیوره) .
 • کلیسای سن لورنزو و میدان سن لورنزو .
 • گالری اوفیتسی .
 • موزه‌ی آکادمیا .
 • پیتی پالاس (قصر پیتی) .
 • قصر وچیو .
 • پارک بوبولی .
 • میدان سینیوریا .
 • تپه‌ی میکل‌آنژ .
 • میدان میکل‌آنژ (میکلآنجلو) .
 • پل وچیو .
 • میدان سنتا کروچه .
 • کلیسای سنتا کروچه .
 • موزه‌ی برجلو .
 • فواره‌ی پیتون .
  Image result for ‫تپه ی میکل آنژ‬‎   Image result for ‫پل وچیو فلورانس‬‎   Image result for ‫میدان میکل آنژ‬‎   Related image     Image result for ‫پارک بوبولی‬‎   Related image  

 فروشگاه ها و مغازه های سوغاتی فروشی

مرکز خرید فلورانس 2   برای این مورد لازم نیست که مکان خاصی را معرفی نماییم چرا که این دسته از مغازه ها و فروشگاه ها در سرتاسر شهر پراکنده هستند و خیلی هم عالیه که برای برگشتتان چند سوغاتی و هدیه بیاورید یا بعنوان یادگاری برای خودتان ; پس این مغازه ها و فروشگاه ها را از دست ندهید و بدانید در این مغازه ها ، غرفه ها و … انواع همه اجناسی مانند لباس ، پوشاک ، چرم ، زیورآلات ، صنایع دستی و … وجود دارند و البته کمی گران فروش هستند اما خب بدانید که جای چانه زدن دارد. چرم و جواهر مرکز خرید فلورانس 3   میادین مارکتو و نوئو در فلورانس بهشتیست برای دوست داران محصولات چرمی و طلا و جواهرات و بدانید در این زمینه نیز مغازه ها و مراکز خرید شهر فلورانس بسیار دارای طیف وسیع و متنوعی از محصولات هست بویژه در زمینه صنعت چرم فلورانس یک ستاره درخشان در ایتالیاست البته در این زمینه می توانید برای مقرون بصرفه تر بودن و جای چانه زدن بیشتر بودن به دستفروشان در گوشه و کنار شهر روی بیاورید و مطمئنا می توانید اجناس بسیار خوبی را گیر بیاورید و البته برخی از این دست فروش ها مارک های تقلبی ای را از جمله گوجی ، رولکس ، پرادا و … را در زمینه ساعت ، زیورآلات ، پوشاک و چرم می فروشند که البته خب بسسیار ارزان هستند اما بسیار توجه کنید که فروش این اجناس غیرقانوتی بوده و در صورت اطلاع پلیس ، شمای خریدار یچیز حدود یک میلیون و 500 هزار تومان تقریبا جریمه خواهید شد. از جاذبه‌های منحصر به فرد رم، قرار داشتن شهر واتیکان، مرکز مذهبی کاتولیکهای جهان در دل شهر می باشد. واتیکان بالای تپه‌ای در مرکز رم قرار گرفته و دولت مستقلی‌ دارد که به وسیله‌ی پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان، هدایت می‌شود. وارد شدن به واتیکان شرط پوشش مناسب دارد. ورود با شلوار (و دامن) کوتاه و پیراهن آستین کوتاه هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان ممنوع می باشد! پس از ورود به واتیکان اولین چیزی که به چشم می‌آید عظمت میدان سن پیترو با ستون‌های عظیم و فضای بزرگش و صلیب وسط میدان که مطالبی از صلیب مقدس رویش حکاکی شده است. در برخی اعیاد و موقعیت‌های خاص، پاپ در بالای بالکنی رو به همین میدان حضور می‌یابد و اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید در یکی از همین مناسبت‌ها رهبر کاتولیک‌های جهان را نیز ببینید. موزه واتیکان موزه‌ی واتیکان از دیدنی‌ترین‌های رم و یکی از جذاب‌ترین موزه‌های دنیا می باشد. علاوه بر مقبره‌ی تمام پاپ‌های گذشته، کلیسای کوچک سیستین با سقفی اعجاب انگیز، پوشیده از نقاشی‌های مذهبی (از جمله نقاشی معروف آفرینش آدم، اثر میکل آنژ) نیز از آثار مهمی است که پس از وارد شدن به موزه‌ی واتیکان می‌توان دید. تعداد توریست‌ها و صف‌های عجیب و غریب موزه‌ی واتیکان یکی از مشخصه‌های معروف شهر واتیکان است.   Image result for ‫موزه واتیکان‬‎
 • برج پیزاجالبترین و قدیمی‌ترین برج جهان با ۸۵ متر طول و ۱۴۵۰۰ تن وزن در دوره رنسانس در شهر پیزا در ایالت توسکنی کشور ایتالیا ساخته شده است. هدف ازساخت این برج، استقرار یک ساعت بزرگ بر بالای آن بود اما این بنا مدتی بعد از احداث انحراف یافت و اکنون به همان صورت پا برجا است.لازم بذکر است که هر سال برمیزان انحراف این برج افزوده می‌شود. برج کج پیزا با وجودی که تنها برج کج جهان نیست، ولی مشهورترین آن در کل جهان می‌باشد. این برج هر سال ۲.۵ سانتیمتر به سمت زمین کج می‌شود و احتمال می‌رود تا ۸۰ سال دیگر سقوط کند.
Image result for ‫برج پیزا‬‎
 • سیسیلنام بزرگ‌ترین جزیره ایتالیا در دریای مدیترانه، با مساحت ۲۵۴۲۶ کیلومتر مربع و با محاسبه جزایر کوچک و جنبی آن، حدود ۲۵۷ کیلومتر مربع وسعت دارد. جمعیت این جزیره پنج میلیون و هفتاد و هفت هزار نفر می‌باشد. مرکز این منطقه مستقل، شهر پالرمو است.جزیره سیسیل به وسیله آبراه مسینا از خشکی جداشده، قسمت اعظم آن را کوه و نوار باریک ساحلی تشکیل می‌دهد.Image result for ‫جزیره ی سیسیل ایتالیا‬‎
       

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>